logo

Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń do nas
pomożemy Tobie - 574 250 333

LECZENIEKrok po kroku

Leczenie etapami

Terapia zaburzeń w obrębie miednicy mniejszej rozpoczyna się od badania czynności mięśni wedle ściśle określonego protokołu.

Pierwszą badaną aktywnością jest spoczynek – rozluźnienie. Sprawdzamy czy dany pacjent jest w stanie rozluźnić badane mięśnie. Bardzo często brak całkowitego rozluźnienia w obrębie dna miednicy świadczy o możliwości występowania dolegliwości bólowych tego rejonu.

Kolejna fazą są napięcia danej grupy mięśni. Pacjent wykonuje je w trzech etapach. W każdym z nich czas napięcia i częstotliwość różnią się. Badanie ma na celu określenie problemu oraz stanowi późniejszy obraz postępu leczenia.

Po badaniu następuje ocena aktywności mięśniowej a następnie trening biofeeback.

Nauka, Dyskrecja, Bezpieczeństwo

W trakcie terapii uczymy pacjenta prawidłowego wykonywania ćwiczeń zarówno mięśni dna miednicy jak i uczymy odbudować poprawną kontrolę ruchów kręgosłupa (Spinal Control)

Badanie oraz terapia odbywają się z zachowaniem intymności każdego pacjenta. Każda osoba poddająca się terapii sama w bardzo prosty sposób aplikuje sobie elektrodę wewnętrzną. W gabinecie podczas terapii pacjenci są ubrani. Urządzenie rejestrujące sygnał jest podłączone poprzez wysunięte spod ubrania kable. Sygnał jest sczytywany z elektrody wewnętrznej – dopochwowej lub doodbytniczej.

Podczas pracy urządzenia nie jest podawany żaden rodzaj prądu. Zabieg jest w pełni bezpieczny, bezbolesny oraz nieinwazyjny.